• Smanji slova
Naslovna Novosti OKKZŽ Državno natjecanje učenika strukovnih škola

Državno natjecanje učenika strukovnih škola

E-mail Ispis PDF

Od 26. do 28. ožujka 2019. godine u Zagrebu je održano državno natjecanje učenika strukovnih škola – WorldSkills Croatia 2019., najveće strukovno natjecanje u ovom dijelu Europe.

Kroz tri dana najboljih 12 učenika u svakoj od 43 strukovne discipline pokazalo je svoje vještine. U području CNC, CAD/CAM Srednju školu Krapina predstavljali su učenici Karlo Puh i Krunoslav Drašković, tehničari za mehatroniku. Učenici su računalno dizajnirali metalni proizvod te ga izrađivali na stroju. Krunoslav je osvojio 1. mjesto, a Karlo 3. mjesto. Mentor učenicima je Mladen Hršak. U području izrade programskih rješenja natjecao se Sandi Šajfar, tehničar za računalstvo. Posao se sadtojao od izrade baze podataka, programiranja i prezentacije rješenja Sandi je osvojio 2. mjesto, a mentor mu je Stjepan Šalkovi

Iz Srednje škole Bedekovčina prva mjesta su osvojili Josip Sušec (mentor Stjepan Sinković) u disciplini keramičarstvo i oblaganje, Stjepan Habljak i Ivan Ružđak (mentor Ivan Mohač) u disciplini suha gradnja, Filip Dačnik (mentor Franjo Ščapec) u disciplini soboslikarstvo i Elena Đurkan (mentor Jovica Janjatović) u disciplini graditeljska tehnologija. Petra Sente (mentorica Anamarija Matijević Aleksić) na međusektorskoj smotri graditeljstvo i geodezija osvojila je drugo mjesto. U međusektorskoj smotri učenici  Manuel Plašć i Stjepan Bingula iz SŠ Zlatar (mentor Tomislav Pavlek) osvojili su prvo mjesto. U strojarskim tehnologijama učenik Marko Jureša iz SŠ Oroslavje (mentor Andrija Huić) je osvojio prvo mjesto. SŠ Konjščina i SŠ Zabok također su osvajači medalja.

ŠUDIGO Zabok međusektorskoj smotri  iz Grafičke tehnologije i aidiovizualnog oblikovanja predstavljale su učenice 3. razreda medijskih tehničara Marijana Culej i Ivana Zaić pod mentorstvom  nastavnika Vedrana Ercega. Osvojile su 2. mjesto. Mario Jadek učenik 4. razreda medijskog tehničara sa svojom mentoricom Marinom Buhin natjecao su u kategoriji multimedije.

Ažurirano Ponedjeljak, 01 Travanj 2019 09:47